اخبار مقالات

درمان سرطان سینه با هورمون درمانی

درمان-سرطان-سینه-با-هورمون-درمانی

هورمون درمانی با مسدود کردن توانایی بدن در تولید هورمون یا تداخل در اثر هورمونها بر سلولهای سرطانی پستان ، رشد تومورهای حساس به هورمون را کند یا متوقف می کند.

تومورهای حساس به هورمون گیرنده های هورمونی ندارند و به هورمون درمانی پاسخ نمی دهند. برای تعیین اینکه سلولهای سرطانی پستان گیرنده هورمونی دارند ، پزشکان نمونه هایی از بافت تومور را که با جراحی برداشته شده آزمایش می کنند. ادامه مطلب “درمان سرطان سینه با هورمون درمانی”

مراقبتهای مهم بعد از جراحی سرطان سینه

مراقبتهای-مهم-بعد-از-جراحی-سرطان-سینه

لحظه ای که بیمار متوجه میشود به سرطان مبتلا شده است، یکی از لحظاتی است که همیشه در یاد بیمار باقی خواهند ماند و خاطره ای تلخ در ذهن بیمار و اطرافیان آن به جا خواهد گذاشت. اما چنین اخباری ، با وجود وحشت و بار سنگین روانشناختی که بر دوش بیمار می گذارد ، برای بسیاری بعد از جلسات درمانی که به موقع انجام میشود، تبدیل به شیرینی و درمان خواهد شد.

مراقبت های روانشناختی یکی از اصلی ترین نگرانی های بیماران سرطانی ، به ویژه سرطان سینه است. در مجموع ، وقتی بیمار به چهار جنبه جسمی ، روحی ، معنوی و اجتماعی وی توجه شود ، می توان مراقبت های بیمار را جامع و کامل دانست. بنابراین ، مشاوره روانشناسی ، به ویژه در ابتدای تشخیص ، به بیمار کمک می کند تا آسان تر با بیماری کنار بیاید.

درمان اثربخش و مناسب برای یک بیمار سرطانی منوط به جراحی ، شیمی درمانی و رادیوتراپی نیست، بلکه توجه به مراقبت های ویژه جسمی و روانی پس از درمان اولیه و برداشتن تومور سرطانی اهمیت ویژه ای را دارا می باشد. ادامه مطلب “مراقبتهای مهم بعد از جراحی سرطان سینه”

رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه

رژیم-غذایی-مناسب-برای-جلوگیری-از-ابتلا-به-سرطان-سینه

سرطان پستان شایع ترین سرطان در میان زنان است. به عنوان مثال ، فقط در ایالات متحده از هر 8 زن 1 نفر و در ایران هر 40 دقیقه یک زن به سرطان پستان مبتلا می شود. آسیب DNA و جهش های ژنتیکی ممکن است باعث بیماری شوند. به ارث بردن ژن های خاصی مانند BRCA1 و BRCA2 و افزایش وزن ممکن است خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد. سبک زندگی نقش مهمی در پیشگیری از سرطان ، از جمله سرطان پستان دارد. در این مقاله ، ما قصد داریم یک رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه را برای شما شرح دهیم. ادامه مطلب “رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه”