اخبار مقالات

رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه

رژیم-غذایی-مناسب-برای-جلوگیری-از-ابتلا-به-سرطان-سینه

سرطان پستان شایع ترین سرطان در میان زنان است. به عنوان مثال ، فقط در ایالات متحده از هر 8 زن 1 نفر و در ایران هر 40 دقیقه یک زن به سرطان پستان مبتلا می شود. آسیب DNA و جهش های ژنتیکی ممکن است باعث بیماری شوند. به ارث بردن ژن های خاصی مانند BRCA1 و BRCA2 و افزایش وزن ممکن است خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد. سبک زندگی نقش مهمی در پیشگیری از سرطان ، از جمله سرطان پستان دارد. در این مقاله ، ما قصد داریم یک رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه را برای شما شرح دهیم. ادامه مطلب “رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه”

احتمال ابتلا به سرطان سینه از چه سنی شروع میشود؟

احتمال-شیوع-سرطان-سینه-از-چه-سنی-شروع-میشود

احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان از زمان تشکیل بافت پستان شروع می شود. سن سرطان پستان در اروپا بین 50 تا 60 سال است، اما سن شروع بیماری در ایران بین 45 تا 50 سال و میانگین سن بیماری در زنان در این کشور 45 سال است. ادامه مطلب “احتمال ابتلا به سرطان سینه از چه سنی شروع میشود؟”

مصرف برنج خیس کرده از ریسک سرطان و بیماری قلبی می کاهد

محققان توصیه می کنند قبل از خوردن برنج، یک شب آن را در آب خیس کنید تا احتمال افزایش ریسک بیماری قلبی، دیابت و سرطان کاهش یابد.به گفته محققان دانشگاه کوئینز بلفاست انگلستان، مواد شیمیایی ناشی از سموم صنعتی و کودهای شیمیایی موجود در خاک موجب آلودگی برنج می شوند و از اینرو سلامت میلیون ها نفر را به خطر می اندازند. ادامه مطلب “مصرف برنج خیس کرده از ریسک سرطان و بیماری قلبی می کاهد”