اخبار مقالات

تاثیر ویتامین ها در کاهش ریسک ابتلا به سرطان

مصرف بی رویه ویتامین و سرطان

در حالی که سلول‌های کُشنده طبیعی (NK Cell) موجود در سیستم ایمنی بدن می‌توانند تومورها و سلول‌های آلوده شده به ویروس را در مراحل بسیار ابتدایی شناسایی کرده و بکُشند، اما بسیاری از سلول‌های توموری در مراحل پیشرفته به نوعی موفق می‌شوند که از شناسایی شدن بگریزند. ادامه مطلب “تاثیر ویتامین ها در کاهش ریسک ابتلا به سرطان”

دانشمندان راهی برای احیای سلول‌های مبارزه‌کننده با سرطان یافتند

روش جدید درمان سرطان با ذرات چربی

در حالی که سلول‌های کُشنده طبیعی (NK Cell) موجود در سیستم ایمنی بدن می‌توانند تومورها و سلول‌های آلوده شده به ویروس را در مراحل بسیار ابتدایی شناسایی کرده و بکُشند، اما بسیاری از سلول‌های توموری در مراحل پیشرفته به نوعی موفق می‌شوند که از شناسایی شدن بگریزند. ادامه مطلب “دانشمندان راهی برای احیای سلول‌های مبارزه‌کننده با سرطان یافتند”

تاثیر مثبت اندیشی در بهبود سرطان

مقابله-با-خستگی-و-کاهش-اشتها

بهبود سرطان و نگهداشتن روحیه مثبت، مراحل درمان سرطان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در حالی که تمرکز بر فرایند درمان فیزیکی مهم است، اما اهمیت اصلی مراحل درمان از نظر عاطفی و روحی نیز بسیار بالاست. این موضوع باعث شده است که محققان، روش‌هایی را برای تقویت روحیه و افزایش مثبت اندیشی در بیماران سرطانی پیشنهاد کنند. در این مقاله، تاثیر مثبت اندیشی بر بهبود سرطان و درمان بیماران سرطانی مورد بحث قرار می‌گیرد. ادامه مطلب “تاثیر مثبت اندیشی در بهبود سرطان”

روشهای کاهش استرس در روند درمان سرطان

روبان صورتی سرطان سینه

روند درمان سرطان به علت پیچیدگی و مدت زمان طولانی آن، ممکن است با استرس و نگرانی همراه باشد. در حقیقت، بیماران سرطانی با شرایطی مواجه هستند که ممکن است باعث شوک، بی‌حوصلگی، ناراحتی، اضطراب و افسردگی شوند. این امر می‌تواند برای بیماران سرطانی و خانواده‌هایشان بسیار دشوار باشد و ممکن است منجر به کاهش کیفیت زندگی آنها شود. ادامه مطلب “روشهای کاهش استرس در روند درمان سرطان”

بیوپسی سینه چیست ؟

تشخیص سرطان سینه از طریق بیوپسی پستان

بیوپسی سینه یک روش تشخیصی است که به کمک آن، نمونه‌هایی از بافت سینه برای تشخیص بیماری دریافت می‌شود. این روش معمولاً برای تشخیص سرطان سینه استفاده می‌شود. در این روش، با استفاده از یک سوزن باریک، نمونه‌ای از بافت سینه در نقطه مشخصی درون سینه جمع‌آوری می‌شود. ادامه مطلب “بیوپسی سینه چیست ؟”

اشعه UV لاک خشک کن ها ریسک سرطان را افزایش می دهد

به نقل از مدیسن نت، محققان می‌گویند لاک خشک کن‌های که از اشعه ماورا بنفش (UV) برای ژل لاک استفاده می‌کنند، پرتوهای احتمالاً خطرناکی از خود ساطع می‌کنند. آنها خاطرنشان کردند که این اشعه‌ها ممکن است منجر به مرگ سلولی و جهش‌های سرطان زا در سلول‌های انسانی شود. ادامه مطلب “اشعه UV لاک خشک کن ها ریسک سرطان را افزایش می دهد”

ریسک کووید طولانی مدت برای مبتلایان به سرطان بیشتر است

به نقل از هلث دی نیوز، نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که بیش از نیمی از بیماران سرطانی به کووید طولانی مبتلا می‌شوند و زنان بیشتر در معرض خطر هستند. ادامه مطلب “ریسک کووید طولانی مدت برای مبتلایان به سرطان بیشتر است”

ناهنجاری های روانی احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را دو برابر می کند

جراحی زیبایی سینه در سرطان پستان

به نقل از مدیسن نت، محققان سوئدی خاطرنشان کردند که زنان مبتلا به بیماری روانی، ناتوانی عصبی یا سوءمصرف مواد کمتر احتمال دارد آزمایش‌های غربالگری را انجام دهند که می‌تواند منجر به تشخیص دیرهنگام سرطان دهانه رحم شود. ادامه مطلب “ناهنجاری های روانی احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم را دو برابر می کند”

رژیم غذایی حاوی امگا 3 خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان چاق کاهش می دهد

به گفته Healthline، زنان یائسه با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه روبرو هستند که در صورت اضافه وزن و کلسترول بالا، فشار خون بالا یا هر دو افزایش می یابد. ادامه مطلب “رژیم غذایی حاوی امگا 3 خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان چاق کاهش می دهد”

خطر ابتلا به سرطان سینه با غربالگری سالانه قبل از 50 سالگی کاهش میابد

روبان صورتی سرطان سینه

به گزارش ساینس دیلی، این مطالعه میزان کمتر سرطان پستان در مرحله 2، 3 و 4 را در زنان 40 تا 49 ساله و نرخ پایین‌تر سرطان سینه در مرحله 2 و 3 را در زنان 50 تا 59 ساله از استان‌هایی که غربالگری سالانه ارائه می‌دهند، نشان داد. در زنان بین 40 تا 49 سال نشان می دهد. ادامه مطلب “خطر ابتلا به سرطان سینه با غربالگری سالانه قبل از 50 سالگی کاهش میابد”