معجزه یوگا در غلبه بر سرطان

معجزه یوگا در غلبه بر سرطان

یوگا یکی از موثرترین تمرینات برای پیشگیری و درمان سرطان است. همانطور که می دانید ، سرطان یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است و شیوع آن در دهه گذشته افزایش یافته است. تشخیص زودهنگام و بهبود روشهای درمانی میزان بقای 10 ساله این بیماری را افزایش داده است و پیشرفتهای پزشکی نیز سهم بسزایی در این بیماری داشته است.

اگرچه پیشگیری از سرطان را می توان در یک مرکز پزشکی تشخیص داد ، اما مهمترین جزء پیشگیری از سرطان تغییر شیوه زندگی است. همانطور که همه می دانیم ، سرطان رشد غیرطبیعی سلول ها در هر قسمتی از بدن است ، اما اگر سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم ، این سلول های سرطانی قوی تر از سلول های بدن خود ما نیستند.

در این مقاله ، ما در مورد یوگا و تأثیر آن در پیشگیری از سرطان صحبت خواهیم کرد. ما از راه حل های ساده برای جلوگیری از سرطان استفاده خواهیم کرد. اگر به سرطان مبتلا شوید ، می توانید بر این بیماری غلبه کنید. روشهای بسیاری همچون فیزیوتراپی ، هورمون تراپی و … هم تاثیر شگرفی در درمان سرطان دارند.

پیشگیری از سرطان با یوگا

تمرین یوگا شامل مدیتیشن ، تنفس و حالت های دقیق برای برقراری ارتباط با ذهن ، بدن و روح است. افرادی که یوگا تمرین می کنند از سلامت جسمی ، روحی و احساسی خود مراقبت می کنند. یوگا می تواند استرس را کاهش داده و قدرت بدنی را افزایش دهد.

یوگا به تسکین برخی علائم سرطان کمک می کند ، اما بدون مشورت پزشک ، یوگا نمی تواند سرطان یا بیماری های مزمن را درمان کند. بنابراین ، یوگا به پیشگیری یا تسکین درد سرطان کمک می کند ، اما قابل درمان نیست.

یک کلاس معمولی یوگا 20 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد. با حرکات آرام و ملایم همراه با تنفس عمیق شکمی شروع کنید. اکثر افراد برای بهبود یا مشاهده نتایج بهتر ، دو بار در هفته ورزش می کنند. به طور کلی ، یوگا یک فعالیت آرام و بی ضرر است. افرادی که شرایط خاصی مانند سرطان ، فشار خون بالا و سیاتیک دارند. درست است. تحت نظارت مربی مربوطه ، برخی از اقدامات خطرناک برای بیمار مجاز نیست.

پنج مزیت یوگا برای سرطان

یوگا درمانی می تواند به عنوان مکمل اقدامات ضد سرطانی برای بهبود ذهن ، بدن و سلامت روانی مورد استفاده قرار گیرد. مطالعات نشان داده است که یوگا می تواند خستگی ، قدرت و دامنه حرکتی را در بیماران سرطانی بهبود بخشد. در اینجا برخی از اثرات شگفت انگیز یوگا آورده شده است.

رفع خستگی

انجام تمرینات یوگا طی یک هفته می تواند خستگی ناشی از شیمی درمانی را کاهش دهد.

  نقش فیزیوتراپی در بهبودی سرطان ها

کاهش استرس

یکی از عوامل اصلی در ایجاد سرطان و سایر بیماری ها استرس است. مبارزه با سرطان بر ذهن ، بدن و احساسات شما تأثیر می گذارد و این عوامل خود می توانند در ایجاد استرس نقش داشته باشند. تمرین منظم یوگا می تواند اختلالات خلقی را تا 65 درصد کاهش دهد. کاهش استرس همچنین می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد ، درد را کاهش داده و اشتها را افزایش دهد.

بهبود عملکرد بدن

علاوه بر تمام اثرات سرطان بر سیستم بدن ، بر تحرک شما نیز تأثیر می گذارد. بستری شدن در بیمارستان یا ماندن در خانه می تواند بدن را خشک و دردناک کند و کار روزانه را با مشکل مواجه کند. ورزش منظم مانند یوگا می تواند به فعال نگه داشتن بدن شما کمک کند.

خواب بهتر

ترکیب استرس جسمی و روحی می تواند روند خواب را مختل کند. برای درمان سرطان بدن به استراحت کافی نیاز دارد. یوگا می تواند به بی خوابی و بیماران سرطانی در شب بهتر بخوابد و احتمال عود را کاهش دهد:

کاهش خطر عود سرطان

تمرین منظم یوگا می تواند چربی بدن را کاهش داده و خطر عود سرطان را کاهش دهد. چاقی یک عامل خطر برای سرطان است که خطر ابتلا به سرطان را دوچندان می کند. حتی پس از تشخیص و بهبودی ، برای سرطان و مدیریت خطر مهم است. ورزش منظم از طریق یوگا یکی از موثرترین روش ها برای محافظت از خود در برابر خطرات است.

تاثیر یوگا بر سرطان پستان

هزاران زن در طول زندگی خود از سرطان سینه می ترسیدند ، اما جامعه زنان باید بدانند که با آگاهی از نحوه تشخیص سرطان سینه می توانند از سرطان سینه جلوگیری کنند. بیماران سرطانی اغلب در مورد آینده ، درمان و زندگی خود استرس دارند و یوگا می تواند به آرامش آنها کمک کند.

متعادل کردن وزن برای بیماران یک مزیت است و آنها می توانند با انجام تمریناتی مانند یوگا این کار را انجام دهند. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که درمان هایی مانند شیمی درمانی می تواند مقاومت و قدرت بیمار را تحت تأثیر قرار داده و تضعیف کند. بنابراین ، تمرین یوگا بر سلامت جسمی و روانی بیمار تأثیر می گذارد. اجتناب از استرس فایده بزرگ یوگا است ، می تواند به بهبود بیشتر بیماران کمک کند.

استفاده از یوگا برای بهبودی

برای بیماران مبتلا به سرطان سینه ، صندلی یوگا تمام مزایای یوگا را بدون ایجاد مشکلی برای بدن ارائه می دهد. این ورزش برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بسیار مهم است ، زیرا بیمار از بلند شدن یا دراز کشیدن فوری روی زمین احساس فشار می کند و این تمرین افراد را از این فشار دور می کند.

مجدداً ، باید به خاطر داشته باشیم که این اقدامات باید زیر نظر مربی باتجربه انجام شود و از انجام این اقدامات بدون مطالعه در خانه خودداری کنید. یوگا به عنوان یک نقطه شروع خوب برای بیماران سرطانی توصیه می شود و شما هیچگونه درد یا ناراحتی از این تمرین احساس نخواهید کرد.

  تاثیر مثبت اندیشی در بهبود سرطان

نکات حائز اهمیت در انجام یوگا

اگر یوگا به درستی با توجه به راهنمایی های یک مربی واجد شرایط انجام می شود، آن را کاملا امن است. فقط در هنگام انجام تمرین یوگا باید با توجه به نکات زیر پرداخت. یوگا انجام تمرینات دو ساعت بعد از غذا. انجام یوگا را به تنهایی انجام در خانه تا زمانی که شما توسط یک مربی خوب آموزش دیده اند.

لطفا مطمئن شوید که قبل از شروع کلاس مشورت معلم شما باشد. گزارش مشکلات خود، مانند درد پشت، درد مفاصل، و غیره اگر شما هر گونه حرکت، اگر شما احساس درد فیزیکی، مطمئن شوید که به اطلاع مربی خود را. هنوز فعالیت های شدید جسمی تلاش نیست، به خصوص افرادی که به سر و شانه. نوشیدن مقدار زیادی آب بعد از هر کلاس.

سرطان و ذهن

بخش مهمی از مبارزه با سرطان احساسات شماست. کمک به بیماران سرطانی می تواند خوش بینی شما را افزایش داده و زندگی بهتری داشته باشد. با آگاهی ، کمک متخصصان ، تکنیک های آرام سازی و پردازش احساسی ، می توانید بر بیماری غلبه کنید یا از عود آن جلوگیری کنید. در بخش بعدی ، عوامل موثر بر سرطان شما را مورد مطالعه قرار می دهیم.

شخصیت

سالهاست اعتقاد بر این است که افراد عصبی و درونگرا بیشتر در معرض ابتلا به سرطان و حتی بیشتر در معرض سرطان قرار دارند.

نگرش مثبت

وقتی فردی به سرطان مبتلا می شود ، خود و اطرافیان احساس گناه و ناراحتی می کنند. همه این احساسات طبیعی هستند و شما باید نحوه برخورد با آنها را بیاموزید. همه احساسات ، از جمله ترس ، اضطراب ، نگرانی ، غم و غیره ، استرس احساسی شما را افزایش می دهد.

بنابراین ، شما نباید این احساسات را نادیده بگیرید یا در مورد آنها با کسی صحبت کنید. مثبت اندیش باشید و از تنهایی و انزوا در هنگام بیماری اجتناب کنید.

سلامت روانی

احساسات و عواطف شما هر روز یا حتی هر ساعت تغییر می کند. ممکن است یک روز خوب و یک روز بد داشته باشید ، اما این طبیعی است و می توانید به موقع بیماری را کنترل کنید. در این مدت می توانید با نظارت روانشناس و کادر پزشکی این مرحله را به بهترین نحو پشت سر بگذارید.

جمع بندی

عوامل زیادی برای پیشگیری یا درمان سرطان وجود دارد که می تواند زندگی شما را بهبود بخشد. اجتناب از استرس یکی از عواملی است که نه تنها در درمان سرطان بلکه در همه زمینه های زندگی باید از آن دوری کنید. در این راستا ، ورزش و تغذیه سالم می تواند کمک زیادی کند. یوگا به عنوان یک تمرین کامل و مفید در جهان شناخته می شود. شما دچار استرس ، اضطراب و … تمرینات یوگا هستید. از وجودت بیرون می آیی این تمرین می تواند قدرت جسمی و روحی شما را افزایش دهد.

شما میتوانید برای رزرو نوبت از دکتر عطااله رسولی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی سرطان به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید.

دکتر عطاالله رسولی

دکتر عطاالله رسولی

متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی سرطان

سابقه ریاست بیمارستانهای امیرکبیر و امیرالمومنین اهواز
فارغ التحصیل از دانشگاه تهران و انستیتو کانسر و با تجربه بیش از ۱۰,۰۰۰ عمل جراحی
ایشان در حال حاضر در بیمارستان آپادانا اهواز (کد نظام پزشکی ۴۴۸۹۸) مشغول به طبابت هستند.